Stránky zákaznické podpory firmy F&G Technics

Autorizovaný prodej - servis F&G Technics Již 12 let se zabýváme prodejem a servisem lesní a zahardní techniky renomovaných značek Jonsered a Husqvarna

Husqvarna

Husqvarna - historie

372.jpg

Země původu : Švédsko

Založeno : pravděpodobně 1630


Husqvarna
patří k světově nejznámějším výrobcům profesionálních outdoorových nástrojů pro les, park a zahradu.

O značce Husqvarna

Značka Husqvarna se neváže jen ke strojům, jako jsou sekačky na trávu, motorové pily nebo traktory. Husqvarna je značka používaná několika společnostmi, všechny z nich jsou svázány s firmou Husqvarna Vapenfabrik. Ta byla založena v roce 1689 za účelem výroby zbraní pro švédskou armádu. Toto datum dělá z Husqvarny jednu z nejstarších průmyslových firem na celém světě. Dědictví zbrojovky si Husqvarna nese dodnes - logo Husqvarny zobrazuje hlaveň z předního pohledu.

Historie

Na konci 19. století začala Husqvarna vyrábět jízdní kola, později následovaly motocykly a v roce 1920 založila svou vlastní továrnu na benzínové motory. V poválečné době byly ve stádiu vývoje automobily, které však do výroby nebyly zařazeny. Husqvarna v současnosti také vyrábí světoznámé šicí stroje pod značkou Husqvarna Viking a Pfaff.

Husqvarna ve světě

Husqvarna patří k celosvětově nejúspěšnějším výrobcům outdoorové techniky. Své zástupce má ve více než stovce zemí světa. Husqvarna se velmi odpovědně staví k životnímu prostředí. Od výroby a způsobu balení přes spotřebu pohonných hmot a výfukovým emisím až po závěrečnou recyklovatelnost, Husqvarna se snaží o co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí.

Sekačky a pily

Firma Husqvarna AB je firma založená ve švédském městě Huskvarna. Vyrábí sekačky, traktory a další produkty na údržbu trávníku, a také motorové pily. Výrobky produkuje pod značkami Husqvarna, Jonsered a Partner. Husqvarnu vlastnil konglomerát Elektrolux, od roku 2005 je Husqvarna AB již nezávislá. Motorové pily Husqvarna začala vyrábět v roce 1959. Na počátku šedesátých let se motorová pila Husqvarna model 70 stala první pilou, která mohla být použita jak ke kácení stromů, tak k ořezávání větví. Další průlom byl vynález a použití systému pro omezení vibrací (1969). Jiným příkladem přínosu Husqvarny může být inerčně aktivovaná brzda řetězu, která pomáhá zabránit nepříjemným úrazům. Firma je zdrojem inovací pro celé odvětví. Husqvarna přičítá tento fakt tomu, že vždy dbala na úzkou vazbu mezi profesionály, kteří se sekačkami a pilami pracují, a těmi, kdo je vyrábějí.

 
Potřebujete poradit ? Obraťte se na nás - 606342262 m.kousal@seznam.cz