Stránky zákaznické podpory firmy F&G Technics

Autorizovaný prodej - servis F&G Technics Již 12 let se zabýváme prodejem a servisem lesní a zahardní techniky renomovaných značek Jonsered a Husqvarna

Slovník pojmů a názvů

Bezklíčové napínání řetězu

Dalo by se říct, že toto napínání se stává šlágrem posledních let. O co jde? Jak jsem psal v článku o bočním napínání řetězu. Relokalizace šponovacího šroubu ze předu na bok byla revolucí ve zjednodušení obsluhy stroje, ale bohudík ne poslední. Inovátorský tým si vzal za úkol zjednodušit obsluhu a údržbu stroje co nejvíce. Proto byl vymyšlen speciální systém bezklíčového napínání. Uživatel byť s bočním napínáním řetězu musel učinit následující. Vzít klíč, povolit šrouby lišty, došponovat řetěz, a znovu dotáhnout šrouby. Díky umístění z boku poměrně nenáročná záležitost, ale pořád to trvalo. U bezklíčového napínání se pouze vyklopí kruhová část, odšroubuje se ( podotýkám ručně ) a pokud si všimnete na obrázku vlevo je ozubené kolečko, kterým se točí ( opět rukou ) a tím se řetěz šponuje. Dá se říci, že tato technologie je poměrně dobrým nápadem a musím hned vyvrátit názor šťourelů, není to pouze plast. Plastové jsou jen kryty převodového mechanizmu, který je kovový. Otázkou do budoucna je jen to, s čím nás soudruzi ze severu překvapí.

Můj názor : Velice zajímavý nápad, velmi jednoduchá obsluha. Za tu dobu co je tento systém na některých modelech pil jsem ( a teď klepu na dřevo ) neměl žádnou reklamaci, či poruchu. Doufám, že to tak vydrží.
 
Potřebujete poradit ? Obraťte se na nás - 606342262 m.kousal@seznam.cz